کلوین کلاین

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش 1–12 از 24 نتیجه

کلوین کلاین

 تاریخچه

موسس برند کلوین کلاین، آقای کلوین ریچارد کلاین (Calvin Richard Klein) می باشد. وی در سال 1942، در یکی از محله های نیویورک به دنیا آمد. او در مدرسه ی عالی هنر و طراحی مد و مدل لباس شروع به تحصیل کرد اما فارغ التحصیل نشد. پس از آن به موسسه تکنولوژی مد، در نیویورک رفت. در سال 1963 میلادی دوران کارآموزی را در زمینه ی طراحی مدل لباس در کارگاه قدیمی تولید کت و شلوار شروع کرد. او 5 سال کار طراحی مدل لباس دخترانه و سایر طراحی ها را در مغازه های نیویورک انجام می داد. پس از آن توانست اولین فروشگاه کت و شلوار خود را در سال 1968، با کمک دوست دوران کودکی اش افتتاح کرد. او به طور رسمی در زمینه ی پوشاک آقایان برای سنین مختلف فعالیت نمود.

در دهه ی 1970 او بیشتر به طراحی لباس های راحت روزمره توجه کرد. او با ابداع نوعی لباس راحتی شامل یک پلیور یقه اسکی و دامن گشاد به شهرت فراوانی دست یافت. این برند، بیشتر به دلیل سبک کلاسیک خود مشهور است. کلاین وقتی شلوار جین های تولیدی خود را با برند کلوین کلاین وارد بازار کرد بسیار مورد توجه قرار گرفت و طرفداران بسیاری پیدا کرد. پس از سپری شدن مدت زمانی کوتاه توانست بازار شلوار جین زنانه و مردانه را تسخیر کند. با این موفقیت، کت و شلوار های رسمی و اسپرت را نیز با برند خود وارد بازار کرد.

او در سال های 1973، 74 و 75 میلادی توانست جایزه ی Coty American Critics Fashion Critics را کسب کند. در سال 1974 او اولین طراح لباس مردان و زنان CFDA شد. او همچنین در سال های 1981، 83 و 93 میلادی جوایز شوراهای طراحی مد از امریکا را دریافت کرد.

فعالیت کلوین کلاین در سایر زمینه ها

از سال 1997 میلادی تولید ساعت و طلا جواهرات نیز به خط تولید این شرکت اضافه شد. مدل های رسمی و اسپرت محصولات این برند توجه بسیاری از جوانان عاشق مد را به خود جلب کرد. اولین عطر این برند در سال 1981 میلادی وارد بازار شد. کلوین کلاین، عطرهای خود را تحت لیسانس Coty تولید می کند. این برند علاوه بر پوشاک، عطر، جواهرات در زمینه ی تولید عینک، کیف و کفش و اکسسوری نیز فعال است. پس از موفقیت در این عرصه ها در سال 2000 میلادی خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی خود را نیز با نام Color راه اندازی کرد.

کلوین کلاین معروف ترین خانه ی مد امریکایی در تولید پوشاک و کیف و کفش چرمی است و نشان تجاری CK نیز به اندازه ی نام برند در جهان شناخته شده می باشد. در سال 2002 میلادی، نام تجاری کلوین کلاین به فیلیپس ون هیوزن پارسی (PVH) که از بزرگترین شرکت های تولید کننده پوشاک در جهان است واگذار شد.